transkrypcja nagrań - wprowadzanie plików srt

Twórcy publikujący swoje treści wideo coraz powszechniej zamieszczają do nich napisy. Jest to ukłon zarówno w stronę osób niepełnosprawnych jak i wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą oglądać filmów z dźwiękiem. Tego typu działanie ma również swoje ważne zastosowanie jeśli chodzi o pozycjonowanie i wyświetlanie treści w Google, ponieważ filmy z napisami są dużo bardziej zrozumiałe dla algorytmów pozycjonujących i rozpoznających słowa kluczowe. Z tej formy poszerzania zasięgów korzystają już zarówno osoby prowadzące swoje fanpage’a na Facebooku, kanały na YouTube jak i szkoleniowcy oraz wykładowcy. Najpopularniejszym sposobem tworzenia tego typu podpisów są pliki SRT. Dowiedz się czym są i jakie dokładnie mają zastosowanie.

Transkrypcje nagrań do rozpraw sądowych

Spiszeto.pl, to synonim profesjonalnie wykonanej transkrypcji nagrań wywiadów, podcastów, webinarów, rozpraw i posiedzeń sądowych, a także nagrań dla celów spraw sądowych. W polskim sądownictwie dopuszczalne jest dołączenie, jako jednego z dowodów w rozprawach sądowych, nagrania rozmowy, lub zdarzenia. Najczęściej dzieje się tak w przypadku spraw rodzinnych, które tyczą się kwestii podziału majątku, ustalenia wysokości alimentów, czy ustanowienia władzy rodzicielskiej.

Protokół elektroniczny, czyli zapis dźwięku albo obrazu i dźwięku z przebiegu posiedzenia sądowego, został wprowadzony ustawą z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, która weszła w życie dnia 1 lipca 2010 r. W praktyce, wprowadzenie w sądach nagrywania rozpraw i tworzenie e-protokołów weszło w życie w 2012 roku. Wtedy to zwykły protokół został zastąpiony e-protokołem, a zapotrzebowanie na transkrypcje rozpraw i posiedzeń sądowych znacznie wzrosło. Wynikało to z potrzeby wielokrotnego odsłuchania rozpraw przez naszych Klientów, które jakościowo niejednokrotnie pozostawiały wiele do życzenia. Klienci spędzali wiele godzin na ciągłym odsłuchiwaniu słabego nagrania, co powodowało ich frustrację i marnowało cenny czas.

Nasz zespół od wielu lat zajmuje się przepisywaniem wszelkiego rodzaju nagrań, transkrypcją wywiadów, wykładów, podcast'ów, spisywaniem rozpraw sądowych i innych. Staramy się, aby nasze transkrypcje były na jak najwyższym poziomie a nasi klienci w pełni usatysfakcjonowani. Z tego względu postanowiliśmy się podzielić z Wami swoją wiedzą na temat poprawnego stawiania przecinków.

Coraz większy pęd życia i brak wolnego czasu sprawia, że słuchanie podcastów w trakcie wykonywania codziennych czynności staje się coraz popularniejszą formą rozwoju osobistego. Polacy wreszcie dostrzegli niesamowitą wartość tego typu nagrań, a twórcy internetowi pokochali tę formę kontaktu z widzem. Niestety przebicie się z dobrej jakości podcastem do większej grupy osób nie jest wcale takie łatwe. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może okazać się transkrypcja podcastów. Na czym ona polega?