Informacje związane z transkrypcją tekstu

Życzenia świąteczne - Zespół Spiszeto

Drodzy Klienci i Współpracownicy,
W tym wyjątkowym okresie pełnym świątecznej atmosfery, oraz nadchodzącym Nowym Roku, pragniemy Wam przekazać najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas będzie dla Was okazją do odpoczynku, radości oraz spędzenia czasu z najbliższymi.

Profesjonalne transkrypcje - SpiszeTo

Tłumaczenia tekstów mogą przybierać różną formę. Czasem jest to tekst, który należy przełożyć na inny język, czasami natomiast konieczne staje się przetłumaczenie otrzymanego nagrania. W każdym przypadku istotny jest czas, który wyznaczony został na realizację zadania. W wielu sytuacjach ręczne przepisywanie materiału audio staje się zbyt czasochłonne. Jak zrobić transkrypcję tekstu i czym różni się ona od transliteracji?

Transkrypcje Aleksandrów Łódzki

Czy zastanawiasz się czasem, ile osób nie chce oglądać Twoich treści na YouTube z powodu braku napisów do filmu? Ilu nowych subskrybentów mógłbyś mieć, gdyby mieli szansę zrozumieć, co chcesz im przekazać? W końcu sam wielokrotnie przerwałeś oglądanie z powodu braku transkrypcji. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i może sprawić, że bardzo szybko zyskasz nowe grono zaangażowanych widzów. Sprawdź, jak dodać napisy do swoich filmów na YouTube.

transkrypcja nagrań - wprowadzanie plików srt

Twórcy publikujący swoje treści wideo coraz powszechniej zamieszczają do nich napisy. Jest to ukłon zarówno w stronę osób niepełnosprawnych jak i wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą oglądać filmów z dźwiękiem. Tego typu działanie ma również swoje ważne zastosowanie jeśli chodzi o pozycjonowanie i wyświetlanie treści w Google, ponieważ filmy z napisami są dużo bardziej zrozumiałe dla algorytmów pozycjonujących i rozpoznających słowa kluczowe. Z tej formy poszerzania zasięgów korzystają już zarówno osoby prowadzące swoje fanpage’a na Facebooku, kanały na YouTube jak i szkoleniowcy oraz wykładowcy. Najpopularniejszym sposobem tworzenia tego typu podpisów są pliki SRT. Dowiedz się czym są i jakie dokładnie mają zastosowanie.

Transkrypcje nagrań do rozpraw sądowych

Spiszeto.pl, to synonim profesjonalnie wykonanej transkrypcji nagrań wywiadów, podcastów, webinarów, rozpraw i posiedzeń sądowych, a także nagrań dla celów spraw sądowych. W polskim sądownictwie dopuszczalne jest dołączenie, jako jednego z dowodów w rozprawach sądowych, nagrania rozmowy, lub zdarzenia. Najczęściej dzieje się tak w przypadku spraw rodzinnych, które tyczą się kwestii podziału majątku, ustalenia wysokości alimentów, czy ustanowienia władzy rodzicielskiej.

Protokół elektroniczny, czyli zapis dźwięku albo obrazu i dźwięku z przebiegu posiedzenia sądowego, został wprowadzony ustawą z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, która weszła w życie dnia 1 lipca 2010 r. W praktyce, wprowadzenie w sądach nagrywania rozpraw i tworzenie e-protokołów weszło w życie w 2012 roku. Wtedy to zwykły protokół został zastąpiony e-protokołem, a zapotrzebowanie na transkrypcje rozpraw i posiedzeń sądowych znacznie wzrosło. Wynikało to z potrzeby wielokrotnego odsłuchania rozpraw przez naszych Klientów, które jakościowo niejednokrotnie pozostawiały wiele do życzenia. Klienci spędzali wiele godzin na ciągłym odsłuchiwaniu słabego nagrania, co powodowało ich frustrację i marnowało cenny czas.

Nasz zespół od wielu lat zajmuje się przepisywaniem wszelkiego rodzaju nagrań, transkrypcją wywiadów, wykładów, podcast'ów, spisywaniem rozpraw sądowych i innych. Staramy się, aby nasze transkrypcje były na jak najwyższym poziomie a nasi klienci w pełni usatysfakcjonowani. Z tego względu postanowiliśmy się podzielić z Wami swoją wiedzą na temat poprawnego stawiania przecinków.

transkrypcja podcastów

Coraz większy pęd życia i brak wolnego czasu sprawia, że słuchanie podcastów w trakcie wykonywania codziennych czynności staje się coraz popularniejszą formą rozwoju osobistego. Polacy wreszcie dostrzegli niesamowitą wartość tego typu nagrań, a twórcy internetowi pokochali tę formę kontaktu z widzem. Niestety przebicie się z dobrej jakości podcastem do większej grupy osób nie jest wcale takie łatwe. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może okazać się transkrypcja podcastów. Na czym ona polega?

co to jest transkrypcja

Transkrypcja nagrań to usługa, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością zarówno wśród studentów, marketerów, a także kancelarii prawnych. Wiele osób jednak zastanawia się co to jest transkrypcja i niejednokrotnie wpisuje w wyszukiwarkę hasła takie jak: "transkrypcja co to". Z tego względu postanowiliśmy przygotować artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zachęcamy do przeczytania naszego bloga!