Transkrypcja nagrańKorzyści z zamieszczenia trakskrypcji do filmów

Głównym atutem transkrypcji jest bez wątpienia wzrost popularności danego wideo. YouTube jest platformą, która rozwija się w ekspresowym niemal tempie, a liczba użytkowników, którzy zamieszczają tam swoje filmy, rośnie z dnia na dzień. Decydując się na nagrywanie na YT musisz mieć świadomość, że znajdziesz tam sporą konkurencję.

Dodawanie napisów do filmu pozwoli Ci wyprzedzić innych Youtuberów oferujących podobne treści, zwiększając tym samym ilość osób, do których ma szanse trafić dany film. Już nie musisz ograniczać się do osób, które znają język polski. Tyczy się to zarówno osób głuchoniemych, które będą mogły skorzystać z polskich napisów, jak i widzów z innych stron świata, którzy nie rozumieją Twojego rodzimego języka. Dodatkowo będziesz w stanie dotrzeć również do osób, które z różnych powodów nie mogą oglądać filmów z włączonym dźwiękiem. Mogą to być rodzice opiekujący się śpiącym dzieckiem czy też osoby podróżujące, które zapomniały zabrać ze sobą słuchawek.

Nie zapominajmy również o pozycjonowaniu filmów na YouTube. Dzięki dodaniu napisów do nagrań będziesz lepiej widoczny dla botów i wszelkich algorytmów Google. Ważne jest tu jedynie umieszczenie odpowiednich słów kluczowych.

Transkrypcje

Transkrypcja filmu - jak ją przygotować?

Najlepszym rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić nasz czas i wykonać transkrypcję nagrań w sposób profesjonalny jest zlecenie tego zadania firmie oferującej przygotowywanie transkrypcji do filmów. Oczywiście, można to zrobić samodzielnie, jednak jest to zajęcie wymagające skupienia i sporej dawki czasu. Do tego celu przyda się darmowy program Subtitle Edit, który pozwala na stworzenie pliku kompatybilnego zarówno z YouTube, jak i Facebookiem. Innym ze sposobów jest skorzystanie z opcji tworzenia transkrypcji w Studiu Twórców oraz YouTube Studio. Niezwykle istotne jest to, by napisy przez nas przygotowanie zostały utworzone w formacie.srt. Tylko w ten sposób platforma będzie w stanie je prawidłowo odczytać i wyświetlić.

Dodawanie napisów do filmu za pomocą Studia Twórców YouTube

Decydując się na stworzenie napisów w Studiu Twórców YouTube, zacznij od wybrania opcji MENADŻER FILMÓW – FILMY. Wybierz konkretny film i kliknij EDYTUJ, a następnie NAPISY znajdujące się w górnym panelu. Teraz pozostaje jedynie dodać transkrypcje, wybierając napis DODAJ NOWE NAPISY. Nie należy również zapominać o opublikowaniu zmian na kanale.

Transkrypcja nagrań - ☎ (+48) 661 726 696

Przesyłanie pliku z napisami na YouTube

Przesyłanie plików z gotowymi napisami do Studia Twórców dostępne jest dzięki opcji MENADŻER FILMÓW. Wystarczy wybrać odpowiednie wideo, a następnie z górnego panelu wybrać napis NAPISY. Po kliknięciu powinna pojawić się opcja PRZEŚLIJ PLIK, która umożliwia dodanie odpowiednich napisów do filmu.

Jak widać, dodanie napisów do filmu na YouTube nie jest zadaniem skomplikowanym. Wymaga ono jednak sporo czasu, który można spożytkować na nagrywanie kolejnego wideo. Z tego względu Spisze To oferuje profesjonalne i terminowe transkrypcje podcastów, nagrań czy wywiadów. Wystarczy jedynie szybki kontakt i przekazanie najważniejszych informacji, by móc cieszyć się nową publiką i coraz większymi zasięgami na YouTube.