Coraz większy pęd życia i brak wolnego czasu sprawia, że słuchanie podcastów w trakcie wykonywania codziennych czynności staje się coraz popularniejszą formą rozwoju osobistego. Polacy wreszcie dostrzegli niesamowitą wartość tego typu nagrań, a twórcy internetowi pokochali tę formę kontaktu z widzem. Niestety przebicie się z dobrej jakości podcastem do większej grupy osób nie jest wcale takie łatwe. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może okazać się transkrypcja podcastów. Na czym ona polega?

transkrypcja podcastów

Problem z indeksacją treści podcastów

Problem z dotarciem do podcastów wynika z faktu, że samodzielne nagrania nie są wychwytywane przez tzw. boty indeksujące, przez co nie są w stanie się pozycjonować. W konsekwencji takie nagranie, choćby były najciekawsze i najlepszej jakości, nie mają szans dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Rozwiązaniem tego problemu jest transkrypcja podcastów, która sprawi, że Twoje nagranie będzie widoczne zarówno dla użytkowników jak i dla botów indeksujących. Jest to, co prawda zajęcie dosyć czasochłonne i wymagające ogromnego skupienia, jednak całkowicie warte swojej ceny.

Transkrypcja podcastów - dlaczego warto z niej skorzystać?

Transkrypcja podcastów to nie tylko szansa na wysokie pozycjonowanie ale i szereg innych zalet, które pozwolą Twoim podcastom stać się jednymi z popularniejszych treści w internecie. Korzystając z oferowanych przez nas usług, możesz w szybki sposób zamówić transkrypcję dowolnego nagrania i w ten sposób podnieść jakość swoich podcastów o przynajmniej 5 niezwykle istotnych powodów. Jakich? Przeczytaj poniżej.

1. Pozycjonowanie podcastu bez problemów

Wcześniej wspomnieliśmy, że podcasty nie są wychwytywane przez tzw. boty, które indeksują treści w internecie. Sytuacja ta sprawia, że naszpikowane treścią nagrania są pomijane przez algorytmy. Z tego względu podcast nie ma szans znaleźć się na wysokim miejscu w wyszukiwarce. Istnieje również spora szansa, że nagranie nie dotrze nawet do kilku odbiorców i po prostu zginie w odmętach sieci. Wzbogacając swoje nagranie o transkrypcję, dajesz botom szansę na wykrycie zawartych w nim treści i możliwość promowania go, jako jeden z wyników wyszukiwania. W ten sposób Twój podcast stanie się popularniejszy i ma szansę dotrzeć do dużej liczby odbiorców.

transkrypcja podcastów

2. Większy zasięg odbioru podcastu

Wzbogacenie nagrania o transkrypcje sprawia, że grono jego odbiorców zwiększa się dwukrotnie. Jest to niezwykle prosta matematyka: w ten sposób docierasz zarówno do osób, które preferują słuchanie jak i tych, które wolą słowo pisane. Dodatkowo wykonujesz ukłon w stronę osób niedosłyszących i niesłyszących, które w przypadku samego podcastu nie są w stanie skorzystać z prezentowanych przez Ciebie treści. Transkrypcja podcastu to również stworzenie możliwości poznania jego treści przez osoby, które w danym momencie nie mają możliwości odsłuchania go np. młode mamy usypiające dziecko.

3. Szansa na cytowanie treści podcastu

Reguła jest prosta: zdecydowanie łatwiej jest odnosić się i dzielić treściami spisanymi niż mówionymi. Transkrypcja podcastów sprawia, że dużo prościej jest cytować treści zawarte w nagraniu. Decydując się na spisanie nagrań, dajemy naszym słuchaczom możliwość wykorzystywania wartości merytorycznej, co przy okazji stanowi bardzo skuteczną reklamę naszych treści.

4. Łatwiejsze dzielenie się treściami podcastu

Nawet najciekawszy podcast bez transkrypcji nie będzie atrakcyjny do dalszego dzielenia się, ponieważ wymaga od odbiorcy dodatkowego nakładu pracy. Stworzenie artykułu, infografiki lub grafiki z cytatami do nagrania jest zajęciem niezwykle czasochłonnym, ponieważ wymaga wcześniejszego spisania treści. Umieszczenie gotowej transkrypcji ułatwi odbiorcom zadanie i zwiększy Twoje szanse na szybsze zdobycie popularności podcastu. Dodatkowo stwarza to szansę na dużo łatwiejsze wyszukiwanie w nagraniu interesujących odbiorcę treści, bez konieczności żmudnego przewijania całego podcastu.

transkrypcja podcastów

5. Ułatwienie korzystania z treści podcastu

Ostatnia z prezentowanych przez nas zalet transkrypcji podcastów to niejako składowa wszystkich poprzednich. Jest to po prostu ułatwienie życia odbiorcom i stworzenie szansy na dostęp do Twoich treści o każdej porze i w każdej sytuacji. Połączenie słowa pisanego i mówionego pozwala odbiorcy na korzystanie z interesujących go informacji zależnie od warunków, w których się znajduje oraz pozwala mu wybierać konkretne fragmenty podcastu. Może wydaje się to nieistotne, jednak znacznie umila odbiór treści i sprawia, że odbiorcy chcą wracać do twórcy, który dba o ich wygodę.

Transkrypcja podcastów - czy to się opłaca?

Transkrypcja podcastów to nie tylko szansa na wyższe pozycjonowanie i możliwość dotarcia do dużo szerszej grupy odbiorców. To również możliwość zdobycia sporego grona fanów, którzy będą cyklicznie wracać do Twoich treści widząc zaangażowanie, z jakim tworzysz i ułatwienia, które starasz się oferować innym.

transkrypcja podcastów

Dzięki naszym usługom, możesz w szybki i bezproblemowy sposób zamówić transkrypcje dowolnego nagrania, nie wkładając w to żadnego wysiłku. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na proces tworzenia kolejnych dopracowanych podcastów, które zapewnią Ci stałe grono odbiorców i rozpoznawalność w sieci.

Transkrypcja podcastów SpiszeTo - Sprawdź ofertę!